Povídka Proroctví

30. října 2012 v 16:46 | EissXx
A je tu prbní povídka, doufám že se Vám bude líbit.Proroctví

Stmívalo se, když Vanessa vyšla z Nómenského paláce a zamířila ke stájím s draky.

Vanessin otec byl totiž velice známý chovatel draků a za svých mladých let Dračím jezdcem proslulé Dvanáctky. Dvanánáctka se nazývali Dračí jezdci, kteří měli za úkol chránit Briliandlii pře skřety a Černými jezdci, ale tomu již několik let nebylo. Od té doby co se král Sorontur zamiloval do Alnie, dcery vůdců Černých jezdců.Aby ji získal musel by se stát Černým jezdcem.Pro krále Sorontura to bylo velice těžké rozhodnutí, ale když na něj začala i Alnie naléhat, nezmohl se na nic a přidal se k Černým jezdcům. Od té doby se začal Briliandlií šířit chaos.

Nyní Černí jezdci ovládali skoro celou Briliandlii, tedy až na Númen (západ), o který nyní poslední tři měsíce probíhala válka.O této válce bylo před sto lety vyřčeno proroctví:Až se bude zdát že Briliandlie padne, do války přiletí na dracích princezna Nómenského paláce, s její pomocí se podaří porazit nepřátele, avšak její lidská podoba zahyne.

Vanessa věděla, že se toto proroctví týká jí. Ačkoliv jí její otec zakázal vycházet z paláce, protože se bál, aby se proroctví nenaplnilo. Vanessa se ale rozhodla vzít svůj osud do rukou a naplnit proroctví.

Když Vanessa vešla do stájí, automaticky zamířila ke své nejoblíbenější dračici Ulgaře. Chvíli si s ní povídala o tom co je čeká a posléze ji poprosila, aby dala vědět ostatním drakům ve stájí, co se chystá podniknout.Potom přišla ke každému drakovi a odvázala jej.Sama si potom vylezla Ulgaře na hřbet.

Draci se s obrovskou rychlostí hrnuli ze stájí na nádvoří, kde se shromáždili a vzlétli vstříc svému osudu.

Ani ne za čtyři hodiny spatřili rozlehlé bitevní pole.Na první pohled bylo jasné že Černí jezdci mají převahu.Vanessa se s draky zastavila.Nevěděla co dělat, a proto se zmohla na jediné:,,Jsem moc vděčná za to, že stojíte za mnou a mým osudem, a proto nyní nastal čas vybojovat si Briliandlii zpět''S ohlušující křikem se vrhla s draky do bitvy.

Vanessa si toho moc z bitvy nepamatovala.Asi proto že jí po chvíli co se ocitla v bitvě, začalo celé tělo nesnesitelně pálit a po chvíli upadla do bezvědomí…………………

Když se Vanessa probrala, užasla, jelikož už neměla lidské tělo, nýbrž dračí tělo…

ElissXx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama